Basın Bültenleri 2016

Coca-Cola İçecek’ten Duyuru

Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz 2016 akşamında bir darbe girişimiyle karşılaşmış, demokrasimiz açık şekilde tehdit edilmiş, birlik ve bütünlüğümüz hedef alınmıştır. Bu girişim Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının, Hükümetinin, tüm Muhalefet partilerinin ve medya organlarının yanı sıra vatandaşlarının büyük bir birlik içerisinde hareket etmesiyle bertaraf edilmiştir.

Detaylı Bilgi

Coca-Cola İçecek’ten Kazakistan’a İkinci Fabrika

Coca-Cola İçecek Kazakistan’ın başkenti Astana’da yeni bir fabrika açtı. Açılışta konuşan Anadolu Grubu ve Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Sadece Kazakistan’a son 10 yılda 250 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyledi. Özilhan, "Orta Asya’daki makroekonomik dalgalanmalar ve devalüasyonlara rağmen faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarların potansiyeline inanıyoruz" dedi.

Detaylı Bilgi

Coca-Cola İçecek’in net satış geliri yüzde 8 arttı

Coca-Cola İçecek’in 2016 yılının ilk çeyreğinde net satış geliri, Türkiye operasyonlarının etkisiyle yüzde 8 artarak 1,3 milyar TL oldu. Net kâr ise geçen yılın ilk çeyreğindeki 91 milyon TL zarara karşın, 29 milyon TL’ye ulaştı.

Detaylı Bilgi

Coca-Cola İçecek Zorluklara Rağmen Büyümeye Devam Etti

Coca-Cola İçecek’ in 2015 yılında satış hacmi 1,15 milyar ünite kasaya ulaşırken, net satış gelirleri yüzde 12 artarak 6,7 milyar TL oldu. FAVÖK ise geçen yıla göre yüzde 9 yükselerek 1 milyar TL olarak kaydedildi.

Detaylı Bilgi
adinteractive