Azerbaijan Coca-Cola Bottlers (ACCB)

Şirket Profili

CCI Azerbaycan The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Azerbaycan’daki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Azerbaycan’da ilk olarak 1994 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2007 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir.

Bir adet fabrikası ve 300’ü aşan çalışanıyla 10 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Azerbaycan’ın ürün portföyünde Bonaqua, Burn, Büyülü Bohça, Büyülü Kutu, Cappy, Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola zero, CT, Doğadan, Fanta, Fuse Tea, Powerade, Sprite ve Cappy Tempo markaları bulunmaktadır. 

 

 


Ürünler

Dünyanın tarih boyunca en çok bilinen, en popüler ve en çok satan içecek markası olan Coca-Cola, Azerbaycan’da 0.2lt, 0.25 lt cam şişe, 0.3 lt, 0.5 lt, 1lt, 2.25 lt PET şişe ve 0.33 lt kutu seçenekleri ile tüketiciye sunulmaktadır. Coca-Cola lezzetini şekersiz olarak tüketicilere sunan tek içecek Coca-Cola Zero, 0.33 lt’lik kutu, 0.25 lt’lik depozitosuz şişe, 0,50 lt, 1 lt and 2.25 lt’lik PET şişe seçenekleri ile tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Coca-Cola Light kalori almadan gerçek tadı arayanlar içindir. Azerbaycan’da 0.25 lt’lik depozitosuz şişe, 0,50 lt, 1 lt’lik PET şişe  ve 0.33 lt’lik kutu seçenekleri ile tüketicilere sunululmaktadır. Tüm dünyadaki en popüler meyveli, gazlı içeceklerden biri olan Fanta, Azerbaycan’da portakal, yeşil elma, Düşes tatları ile 0.5 lt, 1 lt, 2.25 lt PET şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Portakal aromalı Fanta 0.33 lt’lik kutu seçeneğiyle de bulunmaktadır. Dünyanın limon özlü içecekler kategorisinin bir numaralı markası olan Sprite, Azerbaycan’da 0.5 lt, 1 lt, 1.5 lt, 2.25 lt şişelerde ve 0.33 lt’lik kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Meyve tatlarıyla zenginleştirilmiş mükemmel aromasıyla ferahlık veren Fuse Tea Azerbaycan’da limon, şeftali, mango-ananas aromalarıyla 0.33 lt’lik kutu; limon, şeftali,mango-ananas, dut aromalarıyla 0.5 lt ve 1 lt pet şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Zengin aroma çeşitlerini birleştirerek elde edilen yerel lezzetlerden oluşan Cappy’nin vişne, şeftali, ve karışık aromaları 0.2 lt Tetrapak; parçacıklı portakal, parçacıklı tropik, vişne, dut, şeftali ve karışık aromaları ise 0.5 ve 1 lt PET şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Enerji veren güçlü içeriği ile duyularınızı canlandırıp yorgunluğunuzu alan Burn, Azerbaycan’da Burn Original 0.25 lt’lik kutu ve 0.5 lt’lik pet şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Burn Refresh Energy ise 0.5 lt’lik pet şişelerde bulunabilmektedir. Kristal saflığındaki suyun ferahlatıcı lezzetine sahip BonAqua,  Azerbaycan’da gazlı ve gazsız olarak 0.5 lt, 1 lt, 2 lt PET şişe seçenekleri; gazsız olarak  5 lt PET seçeneği ile tüketicilere sunulmaktadır.


Haberler

ACCB Kıyıların Temizlenmesine Katkıda Bulundu

ACCB, bu yıl Azerbaycan’da 10 Temmuz’da gerçekleştirilen bir etkinlikle her yıl düzenlenen kıyı temizleme projesine ilk kez katıldı. Yaklaşık 40 gönüllünün arasında ACCB çalışanlarının yanı sıra Coca-Cola’nın popüler sosyal ağ web sitelerinden birinde yaptığı çağrıya olumlu yanıt veren katılımcılar da bulunuyordu.

CCİ'den Azerbaycan'a 100 Milyon Dolarlık Yatırım

Azerbaycan’daki en büyük Türk yatırımlarından biri olan CCİ’nin Azerbaycan’daki iştiraki Bakü fabrikasının yıllık şişeleme kapasitesi 52 milyon ünite kasaya ulaştı. Piyasaya çıkan yeni ürün için düzenlenen törene Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın yanı sıra T.C. Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç ve üst düzey bürokratlar katıldı.


Sertifikalar

 

 

 

 


Çalışma Hayatı


Azerbaycan Coca-Cola Bottlers (ACCB)’da çalışmak önemli bir iş tecrübesi ve aynı zamanda pek çok imkâna sahip olmak demektir. ACCB eğitim düzeyi, ekonomik durumu, kültürü ve dini birbirinden farklı olan pek çok insanı bir araya getirir ve iş imkanı sağlar. Çalışanlar iş ortamına kolaylıkla uyum sağlayabilir ve kişisel gelişimlerini sağlarken bilgi birikimlerini de arttırabilirler. Aynı amaç ekseninde takım olarak çalışmak ve bu büyük ailenin bir parçası olduklarını hissetmek çalışanların tecrübelerini derinleştirmelerine yardımcı olur. Takım ruhu çalışanları ellerinden gelenin en iyisini yapmak ve sosyal becerilerini geliştirerek arkadaşlık kurmak konusunda motive eden en önemli unsurdur. ACCB’de işinizin monoton yanlarını geliştirmek konusunda her zaman size destek verecek birini bulabilirsiniz. İş arkadaşlarımızla birlikte yarattığımız keyifli iş ortamı, iş yoğunluğu ve zaman darlığı gibi problemleri de çözmemize yardımcı oluyor.

Bunun yanı sıra ACCB küresel sürdürülebilirlik çerçevesinde Azerbaycan’da hayata geçirilen çevre hareketlerine de liderlik ediyor. Örneğin şirket çalışanlarımız ve gönüllülerden oluşan Uluslararası Sahil Temizleme grubumuz ile yaptığımız kıyı temizleme çalışmaları sonucunda toplumda farkındalık ve çevresel bilinç yaratma konusunda önemli adımlar attık.

Hayata geçirdiğimiz yaratıcı ve ilham veren projeler sayesinde sadece bir şirkette çalışmadığımı, aynı zamanda bir amaç için çalıştığımı hissediyorum. Bu nedenle ACCB’de çalışmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

Nəcibə Əliyeva Aktaş
İnsan Kaynakları Uzmanı, ACCB

 

 

İletişim

Azerbaijan Coca-Cola Bottlers LTD, Bakü
Sulutepe Fabriki: Binegadi Region, Sulutepe Dis. AZ1117

Telefon: (+994) 12 346 18 00
Faks: (+994) 12 346 18 09

Babek Plaza Ofisi: Babek Caddesi, Alladin Quliyev sokak 11/13, Babek Plaza, C Blok, Kat 12, AZ1025

Telefon: (+994) 12 488 08 01/02/03/04
Faks: (+994) 12 488 08 05

adinteractive