CC For Beverage Industry Limited (CCBIL)

Şirket Profili

2012 yılında faaliyete geçen CCI Irak The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Irak’taki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. İki adet fabrikası ve 650’yi aşan çalışanıyla 30 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Irak’ın ürün portföyünde Coca-Cola, Coca-Cola light, Crystal, Fanta, Sprite, Sprite light ve Waha markaları bulunmaktadır. 

 

 

Al Waha for Soft Drinks, Juices, Mineral Water, Plastics, and Plastic Caps Production LLC (Al Waha)

Şirket Profili

CCI Kuzey Irak The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Kuzey Irak’taki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kuzey Irak’ta ilk olarak 2006 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2011 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir. Bir adet fabrikası ve 250’yi aşan çalışanıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Kuzey Irak’ın ürün portföyünde Coca-Cola, Coca-Cola light, Fanta, Sprite ve Al-Waha markaları bulunmaktadır. 

 

 


Ürünler

Dünyanın en çok bilinen markası olan Coca-Cola Irak’ta 0.25 lt, 1,5 lt, 2,25 lt şişe ve 0.25 lt, 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Coca-Cola Light kalori almadan gerçek tadı arayanlar içindir. Irak’ta 0.25 lt ve 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dünyadaki en popüler meyveli gazlı içeceklerden biri olan Fanta Irak’ta portakal, frenk üzümü, çilek, elma ve narenciye tatlarıyla tüketicilere sunulmaktadır. Dünyanın limon özlü içecekler kategorisinde bir numaralı markası olan Sprite Irak’ta 0.25 lt, 1,5 lt, 2,25 lt şişe ve 0.25 lt, 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Zengin meyve tatlarıyla Cappy Irak’ta portakal, üzüm ve elma çeşitleriyle tüketicilere sunulmaktadır.  0.5 lt ve 1.5 lt PET şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır.

 

Haberler

CCBIL’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

10 Ağustos 2010 tarihinde CCBIL Erbil fabrikasında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenlendi. 25 CCBIL çalışanının katıldığı eğitim Çalışma Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 

CCBIL Erbil Fabrikasında Atık Su Arıtma Projesi

Atık su arıtımı, CCİ’nin sürdürülebilirlik politikası kapsamında önemli yer teşkil etmektedir. CCBIL Erbil fabrikası Atık Su Arıtma Projesi, toplam 1,1 milyon Dolarlık bütçesi ile Mayıs ayında başlamış ve proje Eylül ayında operasyonel hale gelmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Çalışma Hayatı

2,5 yıldır çalıştığım CCBIL, Irak’taki en iyi şirketlerden biri olarak bilinir. Çalışanlarına her zaman keyifli bir çalışma ortamı sunan bu şirket beni de daha iyi çalışmak yönünde motive eder. Yüksek performans gösteren çalışanlar bu şirkette her zaman ödüllendirilir ve üst yönetim tarafından takdir edilir. Ayrıca, çalışanlar ve yöneticileri arasında çok güçlü bir ilişki vardır.

Avand Tahir / İşe Alım Uzmanı

 
 

İki yıldır CCBIL’de çalışıyorum. Şirketle ilgili oldukça pozitif bir algı var ve geleceğimi bu şirkette görebiliyorum. Şirketimi aynı zamanda ikinci evim olarak görüyorum.

Bryar Ahmed / Bordro Uzmanı 
 

Yaklaşık 1 yıldır CCBIL’de Kuzey Satış Analisti olarak çalışıyorum. Irak’taki en büyük uluslararası şirketlerden biriyle çalıştığım için çok mutlu ve heyecanlıyım.

Younis Salah / Satış Analisti

 
 
 
 

İletişim

CC For Beverage Industry Limited 
Khabat PO Box 29-0240 Mousel Road Erbil- Irak

Tel: (+964) 66 255 9801

adinteractive