CC For Beverage Industry Limited (CCBIL)

Şirket Profili

CC For Beverage Industry Limited (CCBIL) 2006 yılında kurulmuştur ve Irak’ta The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Coca-Cola İçecek dolaylı olarak CCBIL şirketi hisselerinin %100'üne sahip bulunmaktadır.

CCBIL’nin Erbil’de bir fabrikası ve Duhok ve Süleymaniye’de toplam 2 deposu bulunmaktadır ve yaklaşık 31 milyonluk bir nüfusa hizmet vermektedir. Erbil’e 20 km uzaklıkta kurulan CCBIL Erbil fabrikasının toplam yatırım tutarı 50 milyon Doları aşmıştır.

 

Al Waha for Soft Drinks, Juices, Mineral Water, Plastics, and Plastic Caps Production LLC (Al Waha)

Şirket Profili

CCİ 2012 yılında Güney Irak’ta alkolsüz içecek üretimi, satışı ve dağıtımı işleriyle iştigal eden ve Güney Irak pazarındaki en büyük yerel şişeleyici olan Al Waha for Soft Drinks, Juices, Mineral Water, Plastics, and Plastic Caps Production LLC’nin (Al Waha) yaklaşık %65’ini dolaylı olarak satın almıştır.

Al Waha 2013 yılı itibariyle Irak’ta The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Al Waha’nın Hille ve Kerbela’da iki fabrikası, Bağdat, Necef, Basra gibi büyük illere dağılmış toplam 13 distribütörü bulunmaktadır. Al Waha Irak’ta 20 milyonun üzerinde bir nüfusa hizmet vermektedir.

 


Ürünler

Dünyanın en çok bilinen markası olan Coca-Cola Irak’ta 0.25 lt, 1,5 lt, 2,25 lt şişe ve 0.25 lt, 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Coca-Cola Light kalori almadan gerçek tadı arayanlar içindir. Irak’ta 0.25 lt ve 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dünyadaki en popüler meyveli gazlı içeceklerden biri olan Fanta Irak’ta portakal, frenk üzümü, çilek, elma ve narenciye tatlarıyla tüketicilere sunulmaktadır. Dünyanın limon özlü içecekler kategorisinde bir numaralı markası olan Sprite Irak’ta 0.25 lt, 1,5 lt, 2,25 lt şişe ve 0.25 lt, 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Zengin meyve tatlarıyla Cappy Irak’ta portakal, üzüm ve elma çeşitleriyle tüketicilere sunulmaktadır.  0.5 lt ve 1.5 lt PET şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır.

 

Haberler

CCBIL’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

10 Ağustos 2010 tarihinde CCBIL Erbil fabrikasında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenlendi. 25 CCBIL çalışanının katıldığı eğitim Çalışma Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 

CCBIL Erbil Fabrikasında Atık Su Arıtma Projesi

Atık su arıtımı, CCİ’nin sürdürülebilirlik politikası kapsamında önemli yer teşkil etmektedir. CCBIL Erbil fabrikası Atık Su Arıtma Projesi, toplam 1,1 milyon Dolarlık bütçesi ile Mayıs ayında başlamış ve proje Eylül ayında operasyonel hale gelmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Çalışma Hayatı

2,5 yıldır çalıştığım CCBIL, Irak’taki en iyi şirketlerden biri olarak bilinir. Çalışanlarına her zaman keyifli bir çalışma ortamı sunan bu şirket beni de daha iyi çalışmak yönünde motive eder. Yüksek performans gösteren çalışanlar bu şirkette her zaman ödüllendirilir ve üst yönetim tarafından takdir edilir. Ayrıca, çalışanlar ve yöneticileri arasında çok güçlü bir ilişki vardır.

Avand Tahir / İşe Alım Uzmanı

 
 

İki yıldır CCBIL’de çalışıyorum. Şirketle ilgili oldukça pozitif bir algı var ve geleceğimi bu şirkette görebiliyorum. Şirketimi aynı zamanda ikinci evim olarak görüyorum.

Bryar Ahmed / Bordro Uzmanı 
 

Yaklaşık 1 yıldır CCBIL’de Kuzey Satış Analisti olarak çalışıyorum. Irak’taki en büyük uluslararası şirketlerden biriyle çalıştığım için çok mutlu ve heyecanlıyım.

Younis Salah / Satış Analisti

 
 
 
 

İletişim

CC For Beverage Industry Limited 
Khabat PO Box 29-0240 Mousel Road Erbil- Irak

Tel: (+964) 66 255 9801

adinteractive