Coca-Cola Almaty Bottlers LLP (CCAB)

Şirket Profili

CCI Kazakistan The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Kazakistan’daki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kazakistan’da ilk olarak 1994 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir.

2 adet fabrikası ve 700’ü aşan çalışanıyla 17 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Kazakistan’ın ürün portföyünde Bonaqua, Burn, Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola zero, Fanta, Fuse Tea, Monster, Piko, Schweppes ve Sprite markaları bulunmaktadır. 

 

 


Ürünler

Dünyanın en çok bilinen ve tüketilen markası olan Coca-Cola, Kazakistan’da 6 farklı boy ve pakette tüketicilere sunulmaktadır .(0.33 kutu, 0.25 NRGB, 0.5, 1, 1.5, 2 lt PET)  İlk 1982’de tüketicilerle buluşan Coca-Cola Light, bugün dünyada en çok tüketilen alkolsüz içecek sıralamasında 3. sırada geliyor. Coca-Cola Light kalori almak istemeyen, ancak karşı konulmaz tatlardan vazgeçemeyenlerin içeceği. Kazakistan’da 4 farklı boy ve paket seçeneği ile tüketicilere sunulmaktadır. (0.33 kutu, 0.25 NRGB, 0.5 lt, 1 lt PET)  Coca-Cola’nın gerçek lezzetini şekersiz olarak tüketicilere sunan tek içecek Coca-Cola Zero, 90’dan fazla ülkede tüketicilerle buluşmaktadır. (0.33 can, 0.25 NRGB, 0.5 lt, 1 lt PET)  Tüm dünyadaki en popüler meyveli gazlı içeceklerden birisi olan Fanta; portakal tadıyla 0.5, 1, 1.5 lt PET, 0.33 kutu, 0.25 NRGB olarak; limonata, buratino ve armut tatlarıyla 1.5 lt PET olarak tüketicilere sunulmaktadır.   Sprite limon özlü içecekler kategorisinde dünyanın bir numaralı markasıdır. (0.25 NRGB, 0.33 kutu, 0.5, 1, 2 lt PET )  Orta Asya’nın en bilinen meyve suyu markalarından olan Piko, Kazakistan’da 15 farklı seçenek ile tüketicilere sunulmaktadır: portakal, elma, kayısı, şeftali, vişne, ananas, domates, multifruit, mors, parçacıklı portakal, parçacıklı tropik, tempo elma, tempo vişne, tempo elma-şeftali ve tempo multifruit.  Meyve tatlarıyla zenginleştirilmiş mükemmel aromasıyla ferahlık veren Fuse Tea Kazakistan’da 1 lt’lik ve 500 ml’lik PET şişelerde limon, şeftali, mango-ananas, Citrus Green Citrus aromasıyla ve 500 ml’lik PET şişede dut aromasıyla  tüketicilere sunulmaktadır.  Benzersiz tatlarla yüksek kalitede gazlı içecek ürün yelpazesi sunan Schweppes Kazakistan’da 0.33lt kutu seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır.  Kristal saflığındaki suyun ferahlatıcı lezzetine sahip BonAqua,  Kazakistan’da 0.5, 1, 1.5 lt PET şişede gazlı ve gazsız seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır.  Dünya’da en çok tüketilen enerji içeceklerinden biri olan Burn, Kazakistan’da 0.25 lt’lik kutu ve 0.4 lt’lik PET şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır.


Haberler

Kazakistan’ın En büyük Kapakaltı promosyonu

Yeni yılın gelmesi ile birlikte CCAB, yılın en büyük kapakaltı promosyonunun lansmanını gerçekleştirdi. Coca-Cola, Fanta ve Sprite içen herkese kazandıran bu kampanya 2 ay boyunca devam edecek.Yeni Ürünler: Coca-Cola Zero ve Fanta Limonata

Nisan 2011'de Kazakistan'da piyasaya sunulan Coca-Cola Zero, başta gençler olmak üzere tüm tüketiciler tarafından kısa zamanda sevildi. CCAB, ülkenin en büyük perakende zincirlerinden Ramstore için özel bir Coca-Cola Zero lansmanı gerçekleştirdi. Coca-Cola Zero'nun başarılı lansmanının hemen ardından Mayıs ayında ise Fanta'nın yeni bir tadı tüketicilere sunuldu: Fanta Limonata. Tüketicilerin geleneksel yerel tatlara olan ilgisini karşılayabilmek amacıyla piyasaya sunulan Fanta Limonata, gazlı içecekler kategorisindeki büyümeye önemli katkı sağlayacak.


Sertifikalar


Çalışma Hayatı

Coca-Cola Sistemi dünyanın bir numaralı alkolsüz içecek üreticisi. Bu sistemin bir parçası olmak ve CCAB’de çalışmak bize sürekli gelişim imkânı tanıyor ve her zaman ileriye gitmek için bize ilham veriyor. Kazakistan’da böyle bir şirkette çalışıyor olmak çok büyük bir şans olarak görülüyor ve ben de bu şirketin bir parçası olduğum için çok mutluyum. CCAB’nin en önemli özelliği çalışanlarının yetkinliklerine, deneyimlerine ve yaptıkları işlere değer veriliyor olması. Bu çerçevede, çalışanlar için sık sık eğitim programları düzenleniyor. Diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, çalışanlar arasındaki iletişimin ve karşılıklı güven duygusunun çok güçlü olduğunu söyleyebilirim. Bu durum düzenlenen kurumsal etkinliklerle daha da geliştiriliyor ve pekiştiriliyor. Tabi ki anlaşmazlıkların yaşandığı durumlar olabiliyor ama her zaman işle ilgili olan bu anlaşmazlıklar yeni şeyler öğrenmemizi ve kendimizi geliştirmemizi sağlıyor. Bu şirkettin bana kattığı en önemli iki şey; eşsiz bir iş deneyimi ve sıkı dostluklar…

Madina Madiyeva, Pazarlama Uzmanı, CCAB, Kazakistan

 

14 yıldır çalıştığım CCAB hayatımın çok önemli bir parçası. Gerek üniversite hayatım boyunca, gerekse iki çocuğumu büyütürken bu şirket benim hep yanımdaydı. Tüm bu süre zarfında, CCAB’nin ayrıcalıklı çalışanlarından biri olduğum için hep gurur duydum. İlk olarak 1997’de başladığım CCAB kariyerim boyunca farklı deneyimler yaşama şansı buldum. Satış elemanı olarak başlayan kariyerimde Kıdemli Uzmanlığa kadar yükseldim. Bu süre zarfında bana her zaman destek olan çok sayıda gerçek dost edindim. Bugün geriye dönüp baktığımda, bu şirket olmadan nasıl bir hayatım olacağını hayal bile edemiyorum. Bu yüzden de, yolumu bu şirketten geçiren şansa ve kadere minnet duyuyorum.

Olga Borzenko, Promosyon Ekipmanları- Kıdemli Uzman, CCAB, Kazakistan
İletişim

Coca-Cola Almaty Bottlers LLP
050026, 211, Gogol Str.
Almatı, Kazakistan

Tel: (+7) 727 250 76 79, (+7) 727 250 93 19
Faks: (+7) 727 2 50 95 19

 

adinteractive