Coca-Cola Beverages Pakistan Ltd. (CCBPL)

Şirket Profili

CCI Pakistan The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Pakistan’daki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Pakistan’da ilk olarak 1996 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir.

6 adet fabrikası ve 3000’i aşan çalışanıyla 185 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Pakistan’ın ürün portföyünde Cappy, Coca-Cola, Coca-Cola zero, Diet Coke, Fanta, Kinley, Monster, Rani, Sprite, Sprite 3G ve Sprite zero markaları bulunmaktadır. 

 

 


Ürünler

Dünyanın en çok bilinen markası olan Coca-Cola Pakistan’da 10 farklı paket seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır. 1982 yılında lansmanı yapılan ve bugün tüm dünyanın en fazla tercih edilen 3 numaralı meşrubatı olan Diet Coke Pakistan’da 4 farklı paket seçeneği ile tüketicilere sunulmaktadır. Dünyanın limon özlü içecekler kategorisinde bir numaralı markası olan Sprite, Pakistan’da Sprite 3G ve Sprite Zero seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Sprite Zero Tüm dünyadaki en popüler meyveli gazlı içeceklerden biri olan Fanta Pakistan’da 10 farklı paket seçeneği ile tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dünyada yaklaşık 100 ülkede satışa sunulan Minute Maid Pakistan’da elma, limon, Mango ve portakal seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Yaşam kalitesini artırmak isteyen ve sağlıklı yaşam tarzını benimseyen yetişkinlerin en çok tercih ettikleri şişelenmiş su Kinley, Pakistan’da  0.5 lt ve 1.5 lt PET şişe seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır..


Haberler

2010 Ulusal Ağaçlandırma Kampanyası

İlk olarak 2009 yılında başlatılan Ulusal Ağaçlandırma Kampanyası 2010 yılında da büyük bir coşkuyla devam etti. CCBPL’in sürdürülebilirlik stratejisi çerçevesinde yürütülen program, tüm bölgelerde çalışanların ailelerinin de katıldığı etkinliklerle gerçekleştirildi. Rahim Yar Khan’da yerel üniversite öğrencileri, Faisalabad’da ise CCBPL’in işbirliği yaptığı okullar da kampanyaya katılım sağladı. Etkinlik kapsamında, yerel iklim özelliklerine uygun çok sayıda fidan dikimi gerçekleştirildi. Böylece, 2010 yılında dikilen fidan sayısında bir önceki yıla göre %50 oranında artış sağlandı.

 

Pakistan Halkının Yanındayız- İlk Biz Harekete Geçtik!

Coca-Cola Sistemi olarak Pakistan'daki felaketin ardından yardım kampanyasına ilk başlayanlardan olduk. İlk bir hafta içerisinde çok önemli katkılar sağladık, yardım kampanyası için 500.000 Dolardan fazla nakit ayırdık ve işbirliği yapabileceğimiz kurumları belirledik. Acil olarak bölgeye içme suyu sevkiyatına başladık ve Pakistan’daki tesislerde üretilen 2 milyon litre içme suyu bölgeye sevkedildi. Ayrıca felaket bölgesine 1.150 çadır ve 3.200 aileye doğrudan, 1000 aileye dolaylı gıda yardımında bulunduk. Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliği yaparak kurtarma çalışmalarına ve sağlık hizmetlerine destek verdik.  The Coca-Cola Company, The Coca-Cola Foundation ve CCİ’nin ekstra katkılarıyla toplamda yapılan yardım 1.000.000 Doları aştı. Pakistan halkına bu zor zamanında verdiğimiz destek, ihtiyaç doğrultusunda sürdürülebilir çalışmalarla önümüzdeki dönemde de devam edecek. Amacımız Pakistan halkına orta ve uzun vadede ihtiyaç duyacağı yeniden inşa ve rehabilitasyon çalışmalarında destek vermek.


Ödüller

CCBPL’e Pazarlama Mükemmellik Ödülü

Coca-Cola Pakistan Yerinde Tüketim/“Brrr” Kampanyası, The Coca-Cola Company tarafından düzenlenen “Pazarlama Mükemmellik Ödülleri”nde En İyi Yerinde Tüketim Kampanyası Ödülünü aldı. Tüm dünyada gerçekleştirilen pazarlama programlarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen “Pazarlama Mükemmellik Ödülleri” pazarlama ve satış ekiplerini motive etmenin yanı sıra ekipler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını da sağlıyor.

 

Sertifikalar

Tüm fabrikalarımız Compliance Quality – KORE, Compliance Environment – KORE ve Compliance Safety – KORE sertifikalarına sahiptir.

 

 

 

 


Çalışma Hayatı

CCBPL’e katıldığım günden bu yana çok önemli deneyimler kazandım. Çünkü burada öğrenme fırsatları yalnızca çalıştığınız alanla ilgili değildir ve her geçen gün yeni bir konu hakkında kendinizi geliştirme fırsatı yakalarsınız. Her zaman motivasyonu yüksek ve yetenekli bir ekiple beraber çalışmak bana çalışmak için bu şirketi seçme nedenimi hatırlatıyor; her zaman daha iyisini yapabilmek için mücadele etmek. İşimi yaparken ne kadar çok zorlukla karşılaşırsam karşılaşayım, her zaman için benimle bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya ve bana her konuda yardımcı olmaya hazır iş arkadaşlarımın olduğunu bilmek beni rahatlatıyor.

Muhammad Ahmad, Pakistan

 

4 yıldır CCBPL’de çalışıyorum. Bu şirketin bir parçası olmak, benim sosyal olarak daha sorumlu bir insan olmamı ve dürüstlük, doğruluk gibi değerlere daha sıkı bağlanmamı sağladı. CCBPL’in Pakistan’daki profesyonellerin gelişiminde çok önemli bir rol oynadığına, bir yandan onlara uzmanlık sağlarken bir yandan da en yüksek standartlarda iş etiği kazandırdığına inanıyorum. Bu şirketin çalışanların gelişimi için yaptığı yatırım, her zaman için açık tuttuğu iletişim kanalları ve bu aileyi beraber tutmak için sarfettiği çaba gerçekten övgüye değer.

Qaiser Saeed, Pakistan


İletişim

Coca-Cola Beverages Pakistan Ltd.
5-E-II, Gulberg III, Lahor-54660

Tel: (+042) 35756845 – 9
Faks: (+042) 35870047

 

adinteractive