The Coca-Cola Bottling Company of Jordan (CCBCJ)

Şirket Profili

CCI Ürdün The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin Ürdün’deki üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Ürdün’de ilk olarak 1993 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri 2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına girmiştir.


Bir adet fabrikası ve 400’ü aşan çalışanıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet veren CCI Ürdün’ün ürün portföyünde Coca-Cola, Coca-Cola light, Fanta, Sprite, Sprite light, Cappy ve Arwa markaları bulunmaktadır. 

 


Ürünler

Dünyanın en çok bilinen markası olan Coca-Cola Ürdün’de 10 farklı paket seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır. Coke Light kalori almadan gerçek tadı arayanlar içindir. Coke Light Ürdün’de 0.33 lt, 0.5 lt, 1.125 lt şişe ve 0.25lt, 0.33 lt kutu seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Tüm dünyadaki en popüler meyveli gazlı içeceklerden biri olan Fanta, Ürdün’de portakal, çilek, elma, limon ve frenk üzümü çeşitleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Dünyanın limon özlü içecekler kategorisinde bir numaralı markası olan Sprite’ın, Ürdün’de Sprite Light seçeneği de bulunmaktadır. Zengin meyve tatlarıyla Cappy, Ürdün’de portakal ve mango çeşitleriyle tüketicilere sunulmaktadır. Orta Doğu su pazarının en önemli markalarından biri olan Arwa Ürdün’de 0.5 lt ve 1.5 lt PET şişe seçenekleriyle tüketicilere sunulmaktadır.


Haberler

CCBCJ Arap Dünyasının İkinci En İyi Şirketi

CCBCJ, Arabia CSR Network tarafından düzenlenen ve Global Compact tarafından desteklenen Arabia Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) Ödülleri'nde Orta Ölçekli İşletmeler Kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Toplamda 12 ülkeden 62 şirketin katıldığı değerlendirmeden ikincilik ödülü ile ayrılan CCBCJ, sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde geliştirdiği politikalarını, süreçlerini ve hedeflerini bir kez daha tescil ettirmiş oldu.

Arabia CSR Ödülleri bölgedeki en iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk uygulamalarının ödüllendirildiği en önemli platform olarak değerlendiriliyor.ICEMT 2010'un Sponsoru CCBCJ

CCBCJ, Arap dünyasında ilk kez düzenlenen 2010 Uluslararası Çevre Yönetimi ve Teknolojileri Konferansı'na (ICEMT) sponsor oldu. Konferans; çevre yönetimi, emisyonlar, atık yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma konularında çalışan çok sayıda uluslararası ve disiplinlerarası katılımcıyı biraraya getirdi.

Arap dünyasında çevre yönetimi konusunda önemli bir yer edinen konferans, araştırmacılar, akademisyenler ve uygulayıcıların bilgi ve deneyimlerini birbirlerine aktarmalarını ve en iyi uygulamalar konusunda fikir alışverişi yapmalarını sağlayan bir platform oluşturdu.


Ödüller


2007 yılında ISO 9001:2000 sertifikasını alan CCBCJ, sonraki yıllarda da tüm denetimleri başarıyla tamamlamış ve sırasıyla ISO 9001:2008, ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 22000 kalite sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.  

2009 yılında CCBCJ, TCCMS İş Yeri Hakları ve Sosyal Sorumluluk alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda Green Grade almaya hak kazanmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında Ürdün Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularındaki performansıyla sırasıyla Teşvik ve Mükemmellik ödüllerine layık görülen CCBCJ, yine 2009 yılında TCCC Grup Başkanlık Çevre Ödülleri’nde  “En İyi Şişeleyici” kategorisinde finale kalmıştır.


Sertifikalar


Çalışma Hayatı

Dünyanın bir numaralı markasının iş ortağı ve uluslararası bir şirket olan CCBCJ'de çalışmak hayatımızın bir çok alanında bize büyük avantajlar sağlıyor. Kendi açımdan değerlendirdiğimde, artık kendimden çok daha fazla emin olduğumu ve iş akışımın daha hızlı olduğunu hissedebiliyorum. Burada hem daha stratejik düşünmeyi hem de daha hızlı karar almayı öğrendim.

Rokaya Ma'aitah – Finansal Kontrolör

CCBCJ'nin bir çalışanı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Bu şirkette çalışmak beni Ürdün'de benzer sektörlerde çalışan bir çok kişiden daha ayrıcalıklı kılıyor. Sağlık sigortası, ulaşım, sosyal güvenlik, eğitimler ve kariyer gelişimi fırsatları bence bu şirkette çalışmanın en güzel tarafları.

Fouad Qasem - Electrical Technician


İletişim

The Coca-Cola Bottling Company of Jordan (CCBCJ)
Adres: Madaba PO Box 1004 Hanina 17110 Ürdün
Tel: (+962) 5-3241172
Fax: (+962) 5-3253397

adinteractive