Ben

İnsan

“Ben” iş yapışımızda, paydaşlarımızla iletişim ve paydaş katılımı anlamına gelmektedir. İşimizin sürdürülebilirliğini sağlamak için paydaşlarımızı dinler, farkındalık artırmaya yönelik çalışmalar ve aktif sağlıklı yaşam ile ilgili iletişim uygulamaları gerçekleştiririz.

İş Alanımız

CCİ 10 ülkede toplam 22 fabrikası ile yaklaşık 360 milyon tüketiciye zengin bir ürün portföyü sunmaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyada hem ekonomik sorumluluğumuzun hem de ürün sorumluluğumuzun bilincinde olarak tüm paydaşlarımızın beklentilerine doğru ve etkin bir şekilde yanıt vermeye çalışırız.

Ekonomik Değer Yaratmak

Sorumlu ve sürdürülebilir iş modelimiz ile ortaklarımız, yatırımcılarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz, müşterilerimiz ve devlet başta olmak üzere tüm paydaşlarımız için ekonomik değer yaratırken tüm tarafların faydasını gözetir ve sürdürülebilir kalkınmanın aktif liderliğini yürütürüz.

Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde yerel satın almalar gerçekleştirir ve yerel istihdamın önemine inanırız. Doğrudan ve dolaylı ekonomik etkimiz ile yerel ekonomilere önemli katkılar sağlar ve faaliyet alanımızda değer yaratırız.

Coca-Cola İçecek Kalite ve Sürdürülebilirlikte Avrupa’nın Zirvesinde

2012 Ekim ayında Coca-Cola İçecek Ankara Fabrikası, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) Mükemmellik Modeli uygulanmasında gösterdiği yüksek performans ile “Sürdürülebilir Gelecek için Sorumluluk Almak” alanında Başarı Ödülü aldı. 200’den fazla ülkede 1000’in üzerinde fabrikadan oluşan küresel Coca-Cola Sistemi içinde EFQM Mükemmellik Modelinin ilk uygulayıcısı da olan CCİ Ankara Fabrikası, geçtiğimiz yıl da EFQM’in Türkiye’deki temsilcisi KalDer tarafından verilen Ulusal Kalite Ödülleri’nde Operasyonel Birim Kategorisinde Kalite Büyük Ödülünün sahibi olmuştu.

KalDer’den CCİ Genel Merkezi’ne Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi

2009 yılında CCİ Türkiye Genel Merkezi, İnsan Kaynakları kalite bölümü moderatörlüğünde tüm fonksiyonların katılımıyla EFQM sürecine girdi. EFQM standartları çerçevesinde, Kalite Yolundaki yerin belirlenmesi için KalDer tarafından Dış Değerlendirme süreci başlatıldı. Dış Değerlendirmede, CCİ Türkiye Ulusal Kategoride incelendi ve EFQM standartlarına göre yapılan değerlendirme sonucunda, CCİ Türkiye Genel Merkezi 2011 yılında KalDer tarafından verilen 5 yıldızlı “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” ne layık görüldü.

Ürün Sorumluluğu

En yüksek kalitede ve gıda güvenliği ilkelerine uygun üretim yaparak her türlü yaşam tarzı, yaş ve duruma uygun geniş bir ürün portföyünü tüketicilerimize sunmaya çalışırız.

Ürün sorumluluğumuzu ve kalite bilincimizi tedarik zincirimizle de paylaşır, tüm tedarikçilerimizin bu ilkeleri benimseyip uyguladıklarından emin oluruz. Tüketicilerimizin değişen beklentilerine cevap vermek için ürün portföyümüzü sürekli olarak geliştirir, daha bilinçli tercih yapmalarını sağlamak amacıyla tüketicilerimizi ürünlerimiz hakkında bilgilendiririz.

Coca-Cola Sistemi'nin parçası olarak daha sağlıklı, mutlu ve aktif topluluklara daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla Coca-Cola'nın dört taahhütünü kabul ediyoruz:

  1. Bütün pazarlarda kalorisiz ve az kalorili içecek seçeneklerini önermek;

  2. Bütün paketlerin ön kısmında kalorilere yer vererek ürünlerimizin besin değerleri hakkında şeffaf bilgi sağlamak;

  3. İş yapılan her ülkedeki fiziksel etkinlik programlarına destek vererek insanların harekete geçmesine katkıda bulunmak;

  4. Dünyanın herhangi bir yerinde 12 yaşın altındaki çocuklara yön elik reklam yapılmamasını da içerecek şekilde, pazarlamayı sorumluluk içeri sinde yapmak.

Kalite Yönetim Sistemleri

Ürünlerimizin güvenliğini ve kalitesini sağlamak en önemli sorumluluklarımızın başında gelir. Tedarik, üretim, şişeleme, dağıtım ve diğer süreçlerimizi yönetirken TCCC’nin evrensel değerlerini ve sistemini uygular, operasyon coğrafyamızın bölgesel özelliklerini göz önünde bulundurarak en doğru aksiyonları alırız. Bu doğrultuda, 2010 yılı itibariyle The Coca-Cola Company tarafından hazırlanan yönetim sistemi “Coca-Cola Operating Requirements System”'ı (KORE) süreçlerimizde uygulamaya başladık.

KORE ile paralel olarak üretim tesislerimizde gıda güvenliğini sağlamak amacıyla ISO 22000, kalite gerekliliklerine uyum amacıyla ISO 9001, çevresel etkilerimizi minimize etmek amacıyla ISO 14001 ve iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacıyla ISO 18001 Yönetim Sistemi gerekliliklerine göre hareket eder, üretim süreçlerimizi sürekli olarak denetleriz. 2007 yılında başlattığımız OE modelini takip ettiğimiz kalite yönetim sistemleri ile entegre ederek operasyonlarımızın tümünde uygulamaya aldık.

Coca-Cola İçecek A.Ş. olarak bütün uygulamalarımızda Yönetim Sistemleri Politikamızı esas alırız. Bu çerçevede kalite, iş sağılığı/güvenliği, çevre, gıda güvenliği ve enerji ile ilgili yönetim sistemleriyle birlikte, her türlü yasal gerekliliklere uymanın yanı sıra, Coca-Cola Şirketi'nin belirlemiş olduğu tüm standartları karşılayacağımızı ve hem bunların hem de paydaş beklentilerinin de ötesine geçmek için sürekli çaba göstereceğimizi taahhüt ederiz.
Politikanın tamamını görmek için lütfen buraya tıklayın.

 

adinteractive