Üst Düzey Yöneticiler

Ali Hüroğlu

Tedarik Zinciri Servisleri Direktörü

N. Orhun Köstem

Ali Hüroğlu 2001 yılından beri CCI Tedarik Zinciri Servisleri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Coca-Cola sisteminde fabrika müdürü olarak 1990 yılında Trabzon’da Karadeniz Bölgesi Satış Merkezi sorumluluğunda çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Mersin fabrikasının yapımında görev almış ve Güney ve Güney Doğu Bölgesi Satış Merkezi’nin sorumluluğunu üstlenmiştir. 1995 yılında operasyon bölümüne transfer olmuş ve 1996 yılında Mersin Fabrika Operasyon Müdürü olarak görevlendirilmiş ve daha sonra Ankara Fabrika ve Doğu Bölgesi Grup Operasyon Müdürlüğüne terfi etmiştir. Coca-Cola sistemine dahil olmadan önce 1983-1985 yılları arasında HEMA Dişli’de süreç mühendisi ve 1985- 1986 yılları arasında General Dynamics Forth Worth Texas’da stajyer olarak çalışmıştır. 1986’da Türkiye’ye dönmüş ve Ankara’da Türkiye Havacılık Sanayi’nde F16 tasarım ve üretim projesinde 1990 yılına kadar çalışmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesine sahip olan Ali Hüroğlu, Meşrubatçılar Derneği (MEDER) yönetim kurulu üyesidir. 2008 yılından beri Coca-Cola Global Tedarik Zinciri Konseyi İcra Komitesi üyeliği yapmaktadır. 35 yıllık mesleki tecrübesi vardır.

Atilla D. Yerlikaya

KURUMSAL İLİŞKİLER DİREKTÖRÜ

N. Orhun Köstem

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Atilla D. Yerlikaya, on yılı aşkın bir süre gazetecilik ve yayıncılık yaptıktan sonra Philip Morris SA ve Shell şirketlerinde üst yönetim kademelerinde görev almıştır. 2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevini yürüten Yerlikaya, DEİK Türkiye-Pakistan İş Konseyi Başkanı, Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi ve Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Türkiye Network’ü Başkan Yardımcısı ve Kurumsal İlişkiler Enstitüsü Başkanı’dır.

Av. R. Ertuğrul Onur

Av. R. Ertuğrul Onur

N. Orhun Köstem

2007 yılından bu yana Coca-Cola İçecek Hukuk Baş Müşavirliği görevini yürüten Av. R. Ertuğrul Onur, 2013 yılında CCI Etik ve Uygunluk Programını hayata geçirmiş ve 2013-2016 yılları arasında CCI Etik ve Uygunluk Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Hâlihazırda Hukuk Baş Müşavirliği görevine ek olarak Etik ve Uygunluk Komitesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. Coca-Cola İçeçek’teki görevinden önce, Pfizer’ın hukuk departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Pfizer Türkiye bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Av. Onur aynı zamanda uygunluk programlarını gerçekleştirmiştir. 25 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Av. Onur, 1995 ve 2000 yılları arasında Mobil Oil Türk A.Ş. ve BP Petrolleri Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlenmiş; BP Türkiye Çalışanlar Temsilcisi, BP Avrupa Çalışan Konseyi Üyesi ve BP Avrupa Çalışanlar Konseyi Bağlantı Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Ertuğrul Onur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1988’de mezun olup Konya Barosunda yaptığı avukatlık stajının ardından aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Av. Onur İstanbul Barosu üyesidir.

Burak Başarır

CEO

Burak Başarır

Burak Başarır 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonuna atanmıştır. 1998 yılında CCI’a katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCI’ın halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCI-Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti. 2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su seçildi. 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti. Başarır, American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi aldı. 1990-1992 yılları arasında California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi gören Burak Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 20 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan Başarır, CCI’a katılmadan önce Arthur Andersen’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. Başarır, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı ve Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

Ebru Özgen

Grup İnsan Kaynakları Direktörü

N. Orhun Köstem

Ebru Özgen, 1 Ocak 2017 itibarıyla Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonuna atanmıştır. CCI’a 1997 yılında Bütçe ve Planlama Yöneticisi olarak katılmış, ardından 1998-2000 yılları arasında Finans Müdürü, 2000-2005 yılları arasında ise Doğu Bölgesi Finans Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2010-2013 yılları arasında CCI’da artan yönetim sorumlulukları ile Türkiye Bütçe Planlama ve Ticari Finans Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı itibarıyla Türkiye Finans Direktörü pozisyonuna atanmış ve CCI Türkiye Liderlik Takımı üyesi olarak stratejik iş hedeflerini destekleyen finans operasyonlarının koordinasyonundan sorumlu olmuştur. Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen denetim şirketinde başlamış olan Özgen, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup, Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine MBA yapmıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini almıştır. SMMM unvanına ve Bağımsız Denetçi ve CIM belgelerine sahip olan Özgen, iki çocuk annesidir.

Gökhan İzmirli

İç Denetim Direktörü

N. Orhun Köstem

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden lisans diplomasına ve Sabancı Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine sahip olan Gökhan İzmirli, SMMM unvanına ve Risk Yönetimi Güvencesine Dair Sertifika (CRMA) ile Uluslararası İç Denetçi (CIA) sertifikalarına sahiptir. Kariyerine KPMG şirketinde denetçi olarak başlayan İzmirli 2003-2007 yılları arasında Akbank’ta Finansal Koordinasyon Yöneticisi olarak görev almış ve Aralık 2007’de grubumuza katılmıştır. Bu tarihten beri sırasıyla Anadolu Grubu İç Denetim Müdürü, Efes Rusya Denetim Müdürü, Efes Rusya İç Denetim Müdürü görevlerinde bulunan İzmirli 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla Coca-Cola İçecek İç Denetim Direktörü olarak atanmıştır.

Gökhan Kıpçak

Bilgi Teknolojileri Direktörü

N. Orhun Köstem

Gökhan Kıpçak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği lisans programını tamamladıktan sonra aynı üniversitede eğitimine devam ederek 1990 yılında Yüksek Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Kariyerine Elginkan grubunda üretim ve satış sistemlerinden sorumlu Bilgi Sistemleri Mühendisi olarak başladı. Coca-Cola sistemine katıldığı 1991 yılından 1998 yılına kadar Bilgi Teknolojileri bölümünde çeşitli sorumluluklar alarak çalışmaya devam etti. Kıpçak daha sonra The Coca-Cola Company ve Coca-Cola Amatil çalışanı olarak Güney Kore Coca-Cola operasyonunda bilgi sistemlerinin kuruculuğunu yaptı. 2000 yılında Coca-Cola İçecek’e döndü ve şirket operasyonlarının olduğu tüm bölgelerde satış, finans ve tedarik zinciri bilgi sistemlerinin kurulumlarına liderlik etti. 2007 yılında Coca-Cola İçecek Bilgi Teknolojileri Grup Direktörü olarak atanan Kıpçak 2012 yılında “CIO Dergisi” tarafından Türkiye’nin En İyi CIO’su ödülüne layık görüldü.

Lisani Cenk Atasayan

Orta Asya Bölge Direktörü

N. Orhun Köstem

Lisani Atasayan Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Ekonomi eğitiminin ardından Kanada Guelph Üniversitesi İşletme ve eş zamanlı olarak Bilgisayar Bilimleri bölümlerini başarıyla tamamlayan Atasayan, Kanada Windsor Üniversitesi’nden İşletme Master derecesine sahiptir. Çalışma hayatına 1997 yılında Coca-Cola İçecek’te Finansal Analist olarak başlamış, 1999-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Planlama Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Coca-Cola İçecek Marmara Bölgesi Finans Müdürü olarak atanan Atasayan, 2006 yılında artan yönetim sorumluluklar ile Uluslararası Operasyonlar Finans Direktörlüğü rolünü üstlenmiştir. Lisani Atasayan 2010-2013 yılları arasında Coca-Cola İçecek Azerbaycan Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Azerbaycan operasyonunda elde ettiği başarılarla Coca-Cola İçecek’in büyümesine önemli katkıda bulunmuştur. 2014-2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Atasayan, 1 Ocak 2017 tarihi itibarı ile Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Azerbaycan’dan sorumlu Orta Asya Bölge Direktörü görevine atanmıştır.

Meltem Metin

Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

N. Orhun Köstem

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Meltem Metin, çalışma hayatına Pamukbank’ta Mali Kontrol bölümünde uzman yardımcısı olarak başladıktan sonra Aralık 1995’te Anadolu Grubu Mali İşler Koordinatörlüğü’ne uzman olarak geçmiştir. 19 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Metin, önce Anadolu Endüstri Holding, 1998’ten itibaren de Efes Sınai bünyesinde Finansal Kontrolör ve Bölgesel Finans Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2000 yılı Mayıs ayında Efes Sınai’nin Kazakistan operasyonuna (CCAB) Finans Müdürü olarak atanmıştır. Aynı dönemde Kırgızistan operasyonu (CCBB) Finans Müdürlüğü görevini de yürüten Meltem Metin, Şubat 2002’de CCAB Genel Müdürü ve Haziran 2005’te bu göreve ek olarak CCBB Genel Müdürü olarak atanmıştır. Metin, Mayıs 2009’dan beri Coca-Cola İçecek bünyesinde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Michael Coombs

Mali İşler Direktörü

N. Orhun Köstem

Michael Coombs 1 Ocak 2017 itibarıyla CFO olarak atanmıştır. Nisan-Aralık 2016 tarihleri arasında Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu CFO’su olarak görev yapmıştır. Bundan önce, Coca-Cola Doğu Japonya bölgesi Mali İşler Direktörü ve Başkan yardımcılığı göreviyle beraber global Coca-Cola sistemi içinde 30 yılı kapsayan bir kariyeri vardır. Güney Afrika, İngiltere ve Fransa Coca-Cola sistemleri içinde değişik finans görevlerini takiben 1997 senesinde Türkiye’ye dönmüş ve Coca-Cola İçecek Mali İşler Direktörü olarak görev yapmıştır. 2001 senesinde TurkeCom’a Genel Müdür olarak atanmış, iki sene sonra da CFO olarak görevini sürdürmek üzere Coca-Cola İçecek’e geri dönmüştür. Ocak 2015 itibarıyla Coca-Cola Japan (CCJC) Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır. 2009-2013 tarihleri arasında Coca-Cola’nın Japonya’daki, Tone CCBC ve Coca-Cola Orta Japonya şirketlerine başkanlık yapmıştır. Michael, Coca-Cola sisteminde özellikle Güney Afrika, İngiltere ve Fransa pazarlarında ve son 11 yıldır da Japonya’da geniş tecrübeye sahiptir. University of South Africa’dan Ticaret dalında lisans ve University of South Florida’dan MBA derecesine sahiptir.

Orhun Köstem

Orta Doğu ve Pakistan Bölge Direktörü

N. Orhun Köstem

N. Orhun Köstem 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Coca-Cola İçecek Orta Doğu ve Pakistan Bölge Direktörü olarak atanmıştır. 1994 yılında Anadolu Grubu bünyesine katılan Köstem, Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü, Yurt Dışı Bira Operasyonları Finans Direktörü, Anadolu Grubu Kurumsal Finans Koordinatörü ve Coca-Cola İçecek Mali İşler Direktörü gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında Fortune Türkiye Dergisi tarafından “Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi” arasında gösterilmiştir. 2011 ve 2013 yıllarında Thomson Reuters Extel tarafından düzenlenen Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri kapsamında Türkiye’nin En İyi CFO’su seçilirken, 2014 yılında Management Events tarafından Yılın CFO’su ödülüne layık görülmüştür. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği lisans ve MBA diplomasına sahip olan Köstem, ayrıca Bilgi Üniversitesi’nde Hukuk Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Orhun Köstem 2009 yılında yayınlanan “Sermaye Piyasalarına Açılan Pencere: A’dan Z’ye Halka Açılma ve Yatırımcı İlişkileri” adlı kitabın üç yazarından biridir.

Osman Kazdal

Ticari Mükemmellik Direktörü

N. Orhun Köstem

1 Ocak 2017 itibarıyla Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü görevini üstlenmiş olan Osman Kazdal, CCI’daki kariyerine 1990 yılında başlamıştır. 2010 yılına kadar şirketin ticari fonksiyonunda çeşitli üst düzey yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2010-2014 yılları arasında CCI Kazakistan Genel Müdürü, 2014-2016 yılları arasında ise CCI Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Azerbaycan’dan sorumlu Orta Asya Bölge Direktörü olarak görev yapmıştır. Osman Kazdal Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur ve Marmara Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Tugay Keskin

Türkiye Genel Müdürü

N. Orhun Köstem

Tugay Keskin, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Coca-Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. CCI’a 1993 yılında katılan Keskin, 2007 yılına kadar Türkiye satış fonksiyonunda farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır. 2007–2011 yılları arasında Türkiye Satış Direktörlüğü ve 2011–2014 yılları arasında Türkiye Ticari Direktörlüğü görevlerini yürüten Keskin, 2014–2016 yılları arasında Coca-Cola İçecek Ticari Mükemmellik Direktörü olarak görev yapmıştır. Keskin, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

adinteractive