LACP

Basin Bültenleri Kasim 17, 2020


BASIN BÜLTENİ

Xx Kasım 2020

 

 

Coca-Cola İçecek'in Sürdürülebilirlik Raporu

 En İyi 100 Listesi’nde Zirvede

 

Coca- Cola İçecek'in (CCI) 12. Sürdürülebilirlik Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından, düzenlenen 2020 Spotlight Awards ilk 100 sıralamasında yerli ve global birçok firmayı geride bırakarak 1. Sırada yer aldı. CCI Sürdürülebilirlik Raporu ayrıca farklı kategorilerde ödüllere de layık görüldü.

 

Coca-Cola İçecek’in 1 Ocak - 31 Aralık 2019 dönemindeki sürdürülebilirlik uygulamalarını ve performans sonuçlarını içeren 12. Sürdürülebilirlik Raporu Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından, her yıl uluslararası platformda düzenlenen ve alanında dünyanın en saygın yarışmalarından biri olarak kabul edilen Spotlight Awards'dan ödüllerle döndü.

 

LACP jürisinin iletişim, platform, içerik üzerinden yaptığı genel değerlendirme sonucunda 100 üzerinden 99 puan alan, Coca-Cola İçecek Sürdürülebilirlik Raporu ilk 100 şirket sıralamasında 1. sırada yer aldı.

 

CCI, Sürdürülebilirlik Raporu Web sitesi ile Spotlight Awards, Dijital: Web sitesi/Intranet Kategorisi’nde Platinum ödülün sahibi oldu. Ayrıca CCI Sürdürülebilirlik Raporu, çalışan sayısı ve finansal verileri ile kendi sınıfında gümüş ödüle layık görüldü.

 

Halkla ilişkiler sektöründeki en iyi uygulamaların profesyonellerle paylaşılması amacıyla kurulan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin düzenlediği Spotlights Awards ödülleri,  ilk izlenim, genel anlatım, genel görsel tasarım, yaratıcılık, verilmek istenen mesajın netliği gibi kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucu yüksek başarı gösteren kurumlara veriliyor.  

 

 

 

Coca-Cola İçecek hakkında 

CCI, Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 8.500’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir. The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştiren CCI, Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biridir.

CCI 10 ülkede yer alan 26 fabrikası ile 400 milyonluk tüketicisine gazlı içeceklerin yanı sıra su, meyve suyu, enerji ve sporcu içecekleri, ve buzlu çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Eurobond’u ise İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir.

 

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için: Gökçe İçelli gokce@mese.com.tr | Berna Tuncer berna@mese.com.tr | Mese İletişim

 

Coca-Cola ve Kontur Şişe The Coca-Cola Company'nin tescilli markalarıdır. - © 2021.