Basin Odasi

Yeni Koronavirüse (COVID-19) Karşı Aldığımız Aksiyonlar

Keşfet
Dünyamız şu anda Global COVID-19 salgınının neden olduğu, hızla değişen ve eşi görülmemiş bir global acil durum ile karşı karşıya. CCI olarak, en başından bu yana, global Yeni Koronavirüs salgınını yakından izliyor, bu konuda ulusal ve uluslararası yetkililer tarafından verilen tüm bilgi, uyarı ve talimatları aktif olarak takip ediyoruz.
Çalışanlarımız ve onların sağlık ve refahı her zaman en önemli önceliğimiz olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu değişime mümkün olan en hızlı biçimde uyum sağlarken, yandan da çalışanlarımız, müşterilerimiz, tüketicilerimiz ve toplumumuzun sağlık ve güvenliğinin korunmasına yardımcı olmak üzere atılması gereken tüm adımlara atıyoruz.
Bu olağanüstü durum karşısında, sorumlu şekilde hareket etmek gerektiğine inanıyoruz. Ekiplerimiz ile birlikte, müşteri ve tüketicilerimizin içecek ihtiyacını sağlamak üzere olağanüstü çaba harcama taahhüdümüzü sürdürüyoruz.
Salgındaki mevcut duruma dair en son bilgileri tüm paydaşlarımız ile paylaşmak istiyoruz. Yeni gelişmeler yaşandıkça, sizleri durumdan haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

Çalışanlarımıza Önem Veriyoruz
İnsanımız, yani çalışanlarımız, işimizin merkezinde yer alıyor. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki farklı aciliyet seviyelerini göz önüne alarak, çalışanlarımız için çeşitli koruyucu tedbirler açıkladık. Bu tedbirleri şöyle sıralayabiliriz:
  • Tüm çalışanlarımızı, COVID-19’a karşı alınacak önlemler konusunda yerel ve uluslararası makamlardan gelen tavsiyeler doğrultusunda, kendilerini Yeni Koronavirüse karşı korumanın ve güvende kalmanın yolları konusunda eğittik.
  • Korunmaları için gerekli ekipmanlar sağladık.
  • Tüm yüz yüze toplantılar, ikinci bir duyuruya kadar iptal edildi.
  • Seyahat kısıtlamaları duyuruldu.
  • Ofislerimize giren tüm ziyaretçilerin ateş ölçümüne başlandı ve ikinci bir bilgilendirmeye kadar ziyaretçi girişleri askıya alındı.
  • Ofis, kafeterya ve tesislerde, ek hijyen önlemleri devreye aldık.
  • Uzaktan yapılabilecek tüm işler için evden/uzaktan çalışma düzenlemeleri gerçekleştirdik.

Müşteri&Tüketicilerimize Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz
Bu zorlu dönemde, işimizin devamlılığını sağlamak üzere bir dizi tedbir hayata geçirdik. Müşterilerimizi desteklemek ve tüketicilerin ihtiyaç duyduğu erzakları sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.
Faaliyetlerimiz hala devam ediyor. Satış ve dağıtım ekiplerimiz, siparişlerinizi alıp dağıtmak için kesintisiz şekilde çalışmaya devam ederken, üretimimiz de talepleri karşılamak üzere planlanıp hayata geçirildi.

Topluma Olan Yükümlülüğümüzü Yerine Getiriyoruz
Çalışanlarımız, bayilerimiz, onların çalışanları ve tüketicilerimiz ile birlikte, içinde bulunduğumuz toplumların ayrılmaz birer parçasıyız.
Bugünlerde, topluma su ve diğer içeceklerin tedarikinin sağlanması kritik bir önem kazandı. Operasyon ve ekiplerimiz bu sorumluluğumuzu yerine getirebilmemiz için çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda, ihtiyaç duyduklarında onları desteklemek üzere, resmi makamlar ile de yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.

Ürün Güvenliğini Sağlıyoruz
Ürünlerimizin kalite ve güvenliği, temel odak alanımız olmayı sürdürüyor. Tüm fabrika ve dağıtım merkezlerimizdeki hijyen ve temizlik uygulamalarımızı daha da güçlendirdik. Müşterilerimize kaliteli ve güvenli ürünler sunmak en önemli önceliğimiz olmayı sürdürüyor.
Öncelikle belirtmek isteriz ki, ürünlerimizin üretimi sırasında çalışanlarımızın bitmiş ürünlerimizle el teması bulunmamaktadır. Yeni koronavirüs salgınının etkisi arttırmasıyla birlikte, üretim tesislerimizde günlük temizlik ve dezenfeksiyon sıklığını artırdık. Ayrıca forkliftleri temizliyor ve dezenfekte ediyoruz. Bunlara ek olarak, dağıtım kamyonlarına, çalışan servislerine, bayii dağıtım kamyonlarına ve şirket araçlarına düzenli olarak dezenfeksiyon uyguluyoruz.

Coca-Cola ve Kontur Şişe The Coca-Cola Company'nin tescilli markalarıdır. - © 2023.