• Sembol CCOLA.IS
  • Son Fiyat TRY 657,00
  • Değişim 0,15%
TR | EN

CCI Pakistan

PAANI Projesi ile her gün 1,1 milyondan fazla insanın temiz içme suyuna erişimini sağlıyoruz

Sayılarla CCI Pakistan

2.5bn+
Çalışan
7
Şişeleme Fabrikası
337bn+
Satış Noktası
240mn+
Nüfus
9
Marka

Markalarımız

CCI Pakistan Fabrikalarımız

CCI Pakistan Fabrikalarımız

Distribütörümüz Olmak İster Misiniz?

Distribütör partnerimiz olmak için, bize Müşteri İletişim Hattı’dan ulaşabilirsiniz:

Bir Kurumsal Vatandaş Olarak CCI Pakistan

Sosyo-ekonomik Etki Raporumuz

CCI Pakistan tarafından harcanan her 1 milyon Pakistan Rupisi (PKR), Pakistan ekonomisine 1.74 million PKR ek katkı sağlanmaktadır.

Detaylar

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Su Geri Kazanım Projeleri
PAANI Projesi

Pakistan, su kıtlığı ve su kirliliği anlamında yüksek riskli bölgelerden biridir. Bu sorunu öngörerek, CCI Pakistan 2013 yılında "PAANI" projesini başlattı. CCI Pakistan, halkın güvenli içme suyuna erişimini desteklemek amacıyla faaliyet gösterdiği bölgelerde her biri 2.000 litre/ saat kapasiteye sahip 5 adet yeni su filtrasyon tesisi kurdu. Ayrıca yerel halkın da desteğiyle, tesislerin ömrünü uzatmak adına 11 eski su filtrasyon tesisini yeniledi. Halihazırda 35 filtreleme tesisi ile 1,1 milyon kişiye temiz su sağlanmakta ve bu sayede su kaynaklı hastalıkları %10-15 azaltmaktadır.

Atık Toplama Projeleri
r-PET Şişeler

CCI Pakistan, CCI'nın 2030 Sürdürülebilirlik Taahhütleri doğrultusunda, %100 geri dönüştürülmüş plastik şişeler üretmeye başlamıştır. İlk olarak Sindh eyaletinde başlatılan bu girişim kapsamında, gıda ile temasa uygun geri dönüştürülmüş pet (rPET) kullanılarak 2,25 litrelik Coca-Cola şişeleri üretilecektir. Bu girişimin ilerleyen dönemde diğer eyaletlere de yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. CCI Pakistan, Yerel otoriteler ile işbirliği içinde çalışarak, kullanılmış plastik şişelerin temizlenmesini, yıkanmasını ve küçük paletlere ayrılmasını içeren bir operasyon döngüsü yaratmıştır. Böylece bu plastikler, Coca-Cola Pakistan için Gıda Sınıfı ambalajlara dönüştürülmektedir.

CCI Gönüllüleri

Aktivite Gönüllüleri
Temiz & Yeşil Kampanyası

CCI Pakistan’ın 2019 yılında başlattığı ve her yıl düzenlediği Temiz ve Yeşil Kampanyası dahilinde bugüne kadar Pakistan genelinde 200.000'den fazla fidan dikildi. 2023 Temiz ve Yeşil Kampanyası için CCI Pakistan, Haripur, Lahor, Gujranwala, Faysalabad, Multan, Rahim Yar Khan ve Karaçi gibi bölgeleri kapsayacak şekilde WWF ile işbirliği yaparak 70.000 fidan dikme hedefi koymuştur. Fidanların türleri, çevre üzerinde olumlu bir fayda sağlayacak şekilde yerel bitki örtüsüne göre seçilmiştir.

Bağışlar

Sel Felaketi Yardımı

2022 yılında Pakistan büyük çaplı bir sel felaketi yaşadı. CCI Pakistan, Ulusal Felaket Yönetim Otoritesi'nin çağrısı üzerine, ilk yardım ve kurtarma operasyonunda çalışanlara 140.000 litre Dasani Su temin ederek acil yardım sağladı. İkinci aşamada CCI Pakistan, Sindh'in uzak bölgelerinde selden etkilenen topluluklara rehabilitasyon desteği sağladı. Bu çerçevede, selden etkilenen 10.500'den fazla aile; gıda kolisi, afet çadırları, battaniye ve ücretsiz tıbbi tarama ve ilaç sağlayan mobil sağlık kliniğine erişim gibi yardımlardan faydalandı. Ayrıca, CCI Pakistan gönüllüleri Badin, Sindh'e giderek sel felaketi mağdurlarıyla birebir dayanışma içinde oldu.

Ramazan Ayı Bağış Kampanyası

CCI Pakistan’da gönüllülüğü teşvik etmek amacıyla, her yıl Ramazan ayında çalışanlar arasında bağış kampanyası düzenleniyor. Bu yıl yapılan bağış sonucunda; Lahor ve İslamabad'daki yetimlere 2.000 öğün yemek dağıtıldı. Bunun yanısıra CCI Pakistan, sel etkilenen bölgedeki çiftçilere 1 milyon Pakistan Rupisi'nin üzerinde bağış yaptı.

Kariyer Fırsatları

Kariyerinizi şekillendirecek iş fırsatlarını keşfedin!

Bizden Haberler

CCI Pakistan, Pakistan hükumetinin Temiz ve Yeşil Kampanyası’nı destekleyeceğini taahhüt etti
/ilk-bakista-cci/bizden-haberler?filterId=H8gxjaOx0X&tag=CCI%20Pakistan